.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #


Możesz wykupić treść odpowiedzi na to pytanie
udzieloną przez naszego Eksperta z tej dziedziny!

(będzie dostępna przez 24h od momentu aktywacji), koszt 11,07PLN:

Login:
Hasło:   
Pytanie nr 2020 - Autor (Data):
Dzień dobry, Jesteśmy ZPCHR, i mam pytanie odnoście "efektu zachęty" w 2009 roku.
1. Pierwsze moje pytanie brzmi jak badamy zatrudnienie "uzupełniające". Jeżeli nie będziemy mieć przyrostu netto to jak badamy to owe zatrudnienie? W które miejsce ma wejść nowa osoba zatrudniona w marcu 2009? Czy na miejsce osoby zwolnionej w lutym 2009 (zwolnienie ze strony pracownika), czy na miejsce osoby zwolnionej w listopadzie 2008 (zwolnienie ze strony pracownika). Czy ma znaczenie w jakie miejsce nowego pracownika damy? Czy osoby zwolnionej niedawno czy zwolnionej kilka miesięcy temu? Czy osoba nowozatrudniona w jednej miejscowości może wejść w miejsce osoby zwolnionej w zupełnie innej miejscowości?
2. Drugie pytanie jak odnosi się efekt zachęty do osób niepełnosprawnych tracących grupę lub zyskujących grupę. Np. Pracownik jest zatrudniony od 2006 roku jako osoba zdrowa i w lutym 2009 stanie się osobą niepełnosprawną, bo tak orzekła komisja. Czy na taką osobę dostaniemy dofinansowanie? Czy musimy u takiej osoby wykazywać efekt zachęty?
3. Kolejne pytanie, jeżeli zatrudniamy niepełnosprawnego pracownika od 2006 roku i w grudniu 2008 lub w styczniu 2009 skończy się niepełnosprawność to czy będzie przysługiwało na niego dofinansowanie jeżeli stanie ponownie na komisji i przyniesie orzeczenie od lekarza o niepełnosprawności od kwietnia 2009? Czy w kwietniu na takiego pracownika będziemy liczyć efekt zachęty?
4. Ostatnie pytanie dotyczy osób którym kończą się umowy 31.12.2008 lub po tym dniu. Jeżeli będziemy tym osobom przedłużać umowę o pracę i nie będą te osoby miały przerwy w zatrudnieniu to czy na nich dostaniemy dofinansowanie bez liczenia efektu zachęty? Czy jest już formalne stanowisko BON w tej sprawie?
- Info Baza (2008-12-17 )
Odpowiedź - Autor (Data):
Żeby oglądać odpowiedzi, musisz być zalogowany, bądź podać kod odblokowujący.
          
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.