.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Co drugi uczestnik unijnego szkolenia dostanie pracę

Dziennik Gazeta Prawna (2012-01-20), autor: Beata Lisowska, oprac.: GR

Osoby, które nie pracują, mogą bezpłatnie podnosić kwalifikacje lub zdobyć zupełnie nowy zawód, uczestnicząc w unijnym szkoleniu – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Na rynku jest dostępnych wiele szkoleń dla osób nieaktywnych zawodowo, tzn. pozostających bez pracy. Chcąc wziąć udział w unijnym kursie przygotowującym do zdobycia nowego zawodu lub uzupełnienia zdezaktualizowanych kwalifikacji, nie trzeba nawet mieć statusu bezrobotnego. Osoba bez pracy nie musi się kontaktować z publicznym pośredniakiem, aby skorzystać z pomocy. Do projektu zostanie zakwalifikowana na podstawie oświadczenia o pozostawaniu bez pracy.

Szkolenia są bezpłatne, pod warunkiem uczestnictwa w 80 proc. zajęć. W przypadku niższej frekwencji uczestnik szkolenia musi się liczyć z koniecznością zwrotu jego kosztów. Oferty szkoleń są publikowane na portalu www.inwestycjawkadry.pl. Można o nie również pytać w wojewódzkich urzędach pracy, bo to one przyznają firmom szkoleniowym dofinansowanie na szkolenie osób, które nie są zatrudnione.

Ważną zaletą unijnych szkoleń jest to, że po ich ukończeniu prawie co drugi kursant ma zagwarantowaną pracę. Zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, firmy szkoleniowe i organizacje pozarządowe, które otrzymają dotację z PO KL na aktywizowanie osób pozostających bez pracy, muszą części z nich zagwarantować zatrudnienie. Obowiązuje je tzw. wskaźnik efektywności zatrudnieniowej. Zgodnie z tą zasadą, 45 proc. przeszkolonych osób powinno zakończyć udział w projekcie znalezieniem miejsca pracy.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 20 stycznia 2012 r.

dodano: 2012-01-20 14:36Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.