.
W bazie wiedzy znajduje się  3964  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Trzeci etap wsparcia start-upów z większym budżetem

Rzeczpospolita (2016-08-17), autor: Mgk, oprac.: GR

Osoby z innowacyjnymi pomysłami na biznes, które chciałyby rozwijać je pod osłoną platform startowych, mogą liczyć na większą pulę środków na wsparcie takich inicjatyw. Wszystko przez niewykorzystaną kwotę z pierwszego etapu konkursu – donosi Rzeczpospolita
 
Jak poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zgodnie z §3 ust. 8 regulaminu konkursu, niewykorzystana w pierwszym etapie konkursu kwota w wysokości 3,3 mln zł przeznaczona zostanie w całości na zwiększenie alokacji w ramach trzeciego etapu. Tym samym na dofinansowanie projektów związanych z tworzeniem i rozwojem młodych firm trafi nawet 6,6 mln zł.

Dofinansowanie pochodzi z działania 1.1.2 programu „Polska wschodnia". Przedmiotem wsparcia mogą być tutaj projekty realizowane na terytorium makroregionu Polski wschodniej (województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie oraz podkarpackie) polegające na rozwoju działalności biznesowej przedsiębiorstw typu start-up gotowych do wejścia na rynek z produktem przygotowanym w ramach platformy startowej dla nowych pomysłów (działających w ramach części 1.1.1 „Platformy startowe dla nowych pomysłów" programu „PW").

Otrzymane wsparcie może zostać przeznaczone m.in. na zakup niezbędnego sprzętu, wyposażenia, maszyn, a także wartości niematerialnych i prawnych w formie patentów, licencji, know-how. Można je także wykorzystać na nabycie różnego rodzaju usług eksperckich i doradczych związanych z doskonaleniem produktu, przygotowaniem go do sprzedaży, doborem kanałów dystrybucji, czy wreszcie usług informatycznych, wzorniczych lub technicznych. Jednym z etapów rozwoju nowej firmy może być także jej międzynarodowa ekspansja. Stąd szansa spożytkowania części dotacji na udział w zagranicznych imprezach typu targi, wystawy, misje gospodarcze, w trakcie których młody przedsiębiorca będzie się starał pozyskać nowych kontrahentów lub klientów.

Zgodnie z regulaminem konkursu nabór wniosków będzie prowadzony do 21 lipca 2017r., z zastrzeżeniem, że jest on podzielony na etapy. Każdy z nich obejmuje nabór wniosków oraz ich ocenę. Pierwszy zakończył się 21 lipca i właśnie jego niewykorzystana pula środków przeszła te-raz na etap trzeci (drugi jeszcze trwa), który wystartuje 22 sierpnia, a zakończy się 21 września.

Więcej informacji w tym regulamin konkursu, wzory dokumentów, wytyczne oraz kryteria wyboru projektów można znaleźć na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Więcej w Rzeczpospolitej z 17 sierpnia 2016 r.
dodano: 2016-08-17 10:33Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.