.
W bazie wiedzy znajduje się  3961  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Opłata środowiskowa za samochód leasingowany

GAZETA PODATKOWA (2016-09-22), autor: Kinga Romas, oprac.: GR

Od sierpnia br. leasingujemy dwa samochody osobowe. Czy za te pojazdy będziemy musieli ponosić opłatę środowiskową? – pyta czytelnik Gazety Podatkowej
 
Tak – odpowiada „GP”. Zasadą jest, że do ponoszenia opłat za korzystanie ze środowiska z tytułu wprowadzania gazów lub pyłów do powietrza ze spalania paliw przez środki transportu zobowiązany jest podmiot, na który wystawione są faktury za benzynę, gaz, olej napędowy, gaz propan butan czy biodiesla. Oznacza to, że Czytelnicy będą musieli rozliczyć opłatę środowiskową w sytuacji, gdy faktury za paliwo będą wystawiane na ich firmę.

W świetle powyższego stwierdzić należy, że sam fakt posiadania samochodu nie ma tutaj znaczenia. Opłaty trzeba bowiem regulować również w przypadku tankowania i użytkowania przez przedsiębiorcę pojazdów, które nie stanowią jego własności.

Podmiot korzystający ze środowiska ustala we własnym zakresie wysokość należnej opłaty i wnosi ją na rachunek właściwego urzędu marszałkowskiego. Można w tym przypadku skorzystać z usług świadczonych przez firmy specjalizujące się w naliczaniu tych opłat.

Opłatę za wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza, wynikające z eksploatacji urządzeń wnosi się na rachunek urzędu marszałkowskiego właściwego ze względu na miejsce rejestracji podmiotu korzystającego ze środowiska. Co ważne, nie trzeba dokonywać wpłaty, jeżeli jej roczna wysokość nie przekroczy 800 zł.

Więcej w Gazecie Podatkowej z 22 września 2016 r.
dodano: 2016-09-22 11:06Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.