.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Środki na inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia

Dziennik Gazeta Prawna (2016-10-13), autor: J.b., oprac.: GR

Przedsiębiorca ma zarejestrowaną działalność gospodarczą na terenach przygranicznych województwa opolskiego. Zalicza się do sektora MŚP. Planuje inwestycje w nowoczesne maszyny i urządzenia dla znacznego ulepszenia dotychczas produkowanych wyrobów. Czy wydatki takiej inwestycji w ramach regionalnego programu operacyjnego dla województwa będą objęte regionalną pomocą inwestycyjną, czy de minimis? – pyta czytelnik Gazety Podatkowej
 
Jak odpowiada „GP” - Przedsiębiorca, który prowadzi działalność gospodarczą na terenach przygranicznych województwa opolskiego, wsparcie na realizację projektu inwestycyjnego może uzyskać w zakresie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Precyzując, chodzi tu o poddziałanie o numerze 2.1.3 o nazwie Nowe produkty i usługi w MŚP na obszarach przygranicznych. W zakresie tego poddziałania dofinansowana może być inwestycja w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz sprzęt produkcyjny, w celu wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów bądź usług.

Projekt dotyczący takiej inwestycji będzie oceniany m.in. na podstawie spełnienia tzw. kryteriów merytorycznych szczegółowych, czyli takich, które muszą być obligatoryjnie spełnione, by mogło być przyznane wsparcie na realizację projektu. Zweryfikowane zostanie czy będzie realizowany na terenach przygranicznych, czyli w powiecie nyskim, prudnickim lub głubczyckim. Kolejne kryterium merytoryczne szczegółowe dotyczy spełnienia przez projekt warunków inwestycji początkowej. To kryterium dotyczy tylko projektów objętych regionalną pomocą inwestycyjną. W takim przypadku wsparcie udzielane jest na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju. W sprawie udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej w ramach celu tematycznego w zakresie wzmocnienia konkurencyjności mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców w ramach rpo... (Dz. U. z 2015 r. poz. 1377).

Projekt, który nie będzie spełniał kryteriów inwestycji początkowej, może być objęty pomocą de minimis na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach rpo... (Dz. U. z 2015 r. poz. 488). Dofinansowanie na realizację takiego przedsięwzięcia jest wyższe niż w przypadku pomocy regionalnej i wynosi maksymalnie 70% wydatków kwalifikowalnych projektu.

Więcej w Gazecie Podatkowej z 13 października 2016 r.
dodano: 2016-10-13 10:24Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.