.
W bazie wiedzy znajduje się  3961  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Sąd zmusi nieuczciwego konkurenta do ujawnienia dowodów swojej winy

Rzeczpospolita (2017-03-01), autor: Szymon Cydzik, oprac.: GR

Przyjęty przez rząd projekt ustawy o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji ułatwi pokrzywdzonym przedsiębiorcom dochodzenie swoich praw. Przepisy dostosowują prawo krajowe do regulacji unijnych, wprowadzając m.in. wyjawienie środka dowodowego. Gdy dowód stosowania nieuczciwej praktyki znajduje się tylko w posiadaniu firmy, która ją stosowała, sąd będzie mógł nakazać jej jego wydanie – czytamy w Rzeczpospolitej
 
Wniosek o wyjawienie dowodu będzie można złożyć razem z pozwem lub później. Wnioskodawca będzie jednak musiał uprawdopodobnić, że dowód rzeczywiście znajduje się w posiadaniu strony przeciwnej lub osoby trzeciej. Jeśli uzyskanie go od tych podmiotów będzie nadmiernie utrudnione lub niemożliwe, sąd nakaże wyjawić dowód urzędowi ochrony konkurencji (jeśli go posiada). Dowód będzie można wykorzystać tylko w danym procesie. Zapobiegnie to nadużywaniu tej instytucji do wyłudzania informacji o konkurentach.

Projekt zawiera też gwarancje pełnej rekompensaty szkody wyrządzonej czynem nieuczciwej konkurencji.

Organizacje pozarządowe, zarówno reprezentujące konsumentów, jak i przedsiębiorców, będą mogły wszczynać postępowania i przystępować do nich (za zgodą pokrzywdzonego).

Więcej w Rzeczpospolitej z 1 marca 2017 r.
dodano: 2017-03-02 11:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.