.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Badanie sytuacji ekonomicznej jednostki gospodarczej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2017-04-26), autor: Departament Ds. Rynku Pracy, oprac.: GR

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził nowe stanowisko Komisji Europejskiej dotyczące badania sytuacji ekonomicznej grupy jako całości - informuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych 
 
W przypadku podmiotów powiązanych badanie warunku odnoszącego się do zakazu udzielania pomocy publicznej przedsiębiorstwom znajdującym się w trudnej sytuacji powinno dotyczyć wnioskodawcy oraz grupy podmiotów z nim powiązanych traktowanych jako całość tj. jednostki gospodarczej (a nie każdego podmiotu powiązanego z wnioskodawcą). Jednocześnie UOKiK wskazał, że najlepszym sposobem ustalania sytuacji ekonomicznej grupy wydaje się badanie sytuacji finansowej jedynie beneficjenta, natomiast w zakresie jednostki gospodarczej opieranie się na oświadczeniu o sytuacji ekonomicznej tej grupy jako całości.

W związku z powyższym odstępujemy od wzywania beneficjentów do składania wraz z wnioskiem Wn-D o wypłatę dofinansowania „Oświadczeń o statusie prawnym przedsiębiorstwa”, a także od składania przez beneficjentów posiadających status przedsiębiorstwa powiązanego „Informacji o sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa powiązanego” każdego powiązanego z beneficjentem przedsiębiorstwa.

Jednocześnie PFRON informuje, że w toku postępowania administracyjnego możemy wzywać beneficjentów do przesłania oświadczenia o sytuacji ekonomicznej jednostki gospodarczej zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej 651/2014.

Więcej na: www.pfron.org.pl
dodano: 2017-04-28 10:44Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.