.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Więcej podmiotów zwolnionych z wpłat na PFRON

Dziennik Gazeta Prawna (2017-11-09), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Kluby dziecięce, regionalne placówki opiekuńczo-terapeutyczne oraz interwencyjne ośrodki preadopcyjne nie będą musiały płacić na PFRON. Pod warunkiem że mają 2-proc. wskaźnik zatrudnienia osób z uszczerbkiem na zdrowiu – donosi Dziennik Gazeta Prawna
 
Taką zmianę przewiduje projekt nowelizacji ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 2046 ze zm.). Co do zasady zwolnieni z wpłat na fundusz są pracodawcy, którzy mają minimum 25 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty i zatrudniają co najmniej 6 proc. osób z dysfunkcjami zdrowotnymi. Zgodnie z art. 21 ust. 2b, publiczne i niepubliczne szkoły oraz uczelnie, a także placówki opiekuńczo-wychowawcze i resocjalizacyjne nie muszą płacić na PFRON, jeśli wskaźnik ten wynosi u nich 2 proc.

Od nowego roku ta grupa pracodawców poszerzy się o kluby dziecięce oraz placówki działające w obszarze pieczy zastępczej. Nowelizacja przewiduje też zmianę art. 21 ust. c. Sprowadza się ona do tego, że zakłady pracy w stanie likwidacji nie będą mogły korzystać ze zwolnienia z wpłat na rzecz PFRON.

Na tym nie koniec. Na mocy uchwalonej już ustawy z 7 lipca 2017 r. o systemach wsparcia rodzin (Dz.U. poz. 1428), wynoszący 2 proc. wskaźnik zatrudnienia będzie miał zastosowanie również do publicznych i niepublicznych żłobków.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 9 listopada 2017 r.
dodano: 2017-11-10 10:43Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.