.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Oszuści już polują na składki z jednego konta

Dziennik Gazeta Prawna (2018-01-08), autor: Bożena Wiktorowska, oprac.: GR

Do środy 10 stycznia prowadzący działalność muszą wykonać przelew do ZUS – po raz pierwszy na jeden rachunek. Zanim to jednak zrobią, powinni dokładnie sprawdzić jego numer – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej
 
Od nowego roku przestały działać numery rachunków bankowych poszczególnych funduszy, na które firmy wpłacały składki ubezpieczeniowe. Teraz każdy płatnik musi korzystać z indywidualnego rachunku składkowego. Okazuje się, że tę zmianę postanowili wykorzystać oszuści. Podszywając się pod ZUS, rozsyłali listy z fałszywymi numerami rachunków, licząc na to, że składki wpłyną na ich konto. Dlatego dla bezpieczeństwa lepiej sprawdzić oryginalność pisma z ZUS.

– Te listy zostały zabezpieczone znakiem wodnym. Ale warto także sprawdzić na stronie internetowej, czy przesłany numer rachunku faktycznie należy do ZUS – tłumaczy Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy zakładu. Struktura numeru wskazuje na właściciela konta – składa się on z 26 cyfr. Dwie pierwsze to liczby kontrolne, kolejne 11 cyfr to stały numer ZUS, następne 3 to uzupełnienie struktury. Ostatnie 10 cyfr to numer NIP płatnika.

– A ponieważ każdy przedsiębiorca zna swój numer NIP, w ten sposób może zweryfikować prawdziwość otrzymanego numeru. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można sprawdzić numer w przeglądarce www.eskladka.pl lub na naszej stronie w wyszukiwarce numeru rachunku składkowego, a także w każdej naszej placówce lub w Centrum Obsługi Telefonicznej – podkreśla Wojciech Andrusiewicz.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 8 stycznia 2018 r.
dodano: 2018-01-08 11:15







Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.