.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Udział w czynszu najmu pojazdu oskładkowany

Dziennik Gazeta Prawna (2018-01-11), autor: Paulina Szewioła, oprac.: GR

Spółka planuje wprowadzić program motywacyjny dla swoich pracowników, który umożliwi im najem pojazdów po preferencyjnych cenach. Osoba tam zatrudniona będzie zawierać umowę z firmą zajmującą się wypożyczaniem aut, na podstawie której otrzyma do użytku prywatnego wybrany pojazd. Czynsz zostanie ustalony w oparciu o umowę zawartą między spółką i wynajmującym. Co więcej część tej kwoty będzie uiszczał pracodawca – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej
 
Firma miała jednak wątpliwości, czy ta część opłaty pokrywana przez nią powinna zostać wliczona do podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne. W jej ocenie nie. Zgodnie bowiem z par. 2 ust. 1 pkt 26 rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1949), podstawy wymiaru nie stanowią korzyści materialne wynikające m.in. z regulaminów wynagradzania, a polegające na uprawnieniu do zakupu po cenach niższych niektórych artykułów i usług. Firma wolała jednak skierować do ZUS wniosek o interpretację.

ZUS oddział w Lublinie w decyzji z 14 grudnia 2017 r. ( WPI/200000/43/1345/2017) nie zgodził się z takim podejściem. Czym innym jest bowiem udostępnienie przez pracodawcę pracownikom po cenach niższych niż detaliczne określonych usług i towarów, np. pakietów medycznych, które firma nabywa z wyraźnym przeznaczeniem na ten cel, a czym innym pośredniczenie w najmie samochodów, których właścicielem jest podmiot zewnętrzny.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 11 stycznia 2018 r.
dodano: 2018-01-12 11:13Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.