.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nieterminowa zapłata nie pozwala uzyskać ulgi

Dziennik Gazeta Prawna (2018-02-08), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Firma nie może wystawić informacji z kwotą obniżenia we wpłacie na PFRON klientowi, który zapłacił za jej usługi z opóźnieniem, nawet jeśli było to związane z wydaniem duplikatu faktury – donosi Dziennik Gazeta Prawna
 
Takie stanowisko przedstawił fundusz w odpowiedzi na pytanie zadane przez Ogólnopolską Bazę Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Organizacja przedstawiła w niej sytuację firmy, do której zwrócił się kontrahent o wystawienie duplikatu faktury, bo ta pierwsza do niego nie dotarła. Pracodawca wystawił więc drugi dokument, przy czym termin płatności, który był wskazany na pierwszej fakturze, mijał 20 stycznia br., a zapłata nastąpiła dopiero 26 stycznia – po tym, gdy klient otrzymał duplikat. W związku z tym firma ma wątpliwości, czy może udzielić mu ulgi we wpłacie na PFRON, skoro jednym z warunków jest uregulowanie należności w terminie określonym na fakturze.

PFRON wskazał, że w takich okolicznościach przedsiębiorca nie może przekazać druku INF-U, zawierającego informację o kwocie obniżenia. Podkreślił, że zgodnie z art. 106l ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1221), jeśli faktura ulegnie zniszczeniu lub zaginie, podatnik wystawia ją ponownie na wniosek nabywcy – z danymi zawartymi w fakturze, która jest w jego posiadaniu. Duplikat nie może modyfikować treści dokumentu wystawionego pierwotnie. Z tego względu wskazana w nim data płatności nie ulega zmianie i nabywca powinien uregulować należność w tym właśnie terminie. Jeśli nastąpi to później, sprzedający nie może wystawić INF-U.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 8 lutego 2018 r.
dodano: 2018-02-08 11:17Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.