.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czas na e-zlecenie i e-skierowanie

Dziennik Gazeta Prawna (2018-07-05), autor: Agata Szczepańska, oprac.: GR

Zlecenie na wyroby medyczne będzie można potwierdzić online. Przepis, który ma to umożliwić, chce wprowadzić resort zdrowia. Osoby z niepełnosprawnością nie będą musiały udawać się w tym celu do siedziby NFZ – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Podstawą do zaopatrzenia w wyroby medyczne jest zlecenie – wystawione przez uprawnioną osobę (najczęściej lekarza), potwierdzone przez oddział funduszu, w którym zarejestrowany jest pacjent. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem innej osoby lub przesyłając tradycyjną pocztą. Dopiero po potwierdzeniu zlecenia można je zrealizować.

Ministerstwo chce tę procedurę ułatwić, umożliwiając elektroniczne potwierdzanie zleceń. Mogłaby ona obowiązywać już od przyszłego roku. Jak poinformował wiceminister Janusz Cieszyński, zapis taki miałby się znaleźć w ustawie o Internetowym Koncie Pacjenta (IKP). Jest ona w Sejmie, przed pierwszym czytaniem. – Chcemy taką możliwość wprowadzić na etapie prac parlamentarnych – zadeklarował wiceminister.

Jak wyjaśnił, projekt ten będzie realizowany przede wszystkim przez NFZ i nie będzie częścią systemu P1 (czyli informatyzacji ochrony zdrowia, w ramach którego wprowadzana jest np. e-recepta). Równolegle mają się toczyć prace nad e-skierowaniem. Oba rozwiązania miałyby być testowane w październiku. Wtedy też ruszyć ma pilotaż elektronicznych skierowań. Resort nie zdecydował jednak jeszcze, czy będzie prowadzony tak, jak przypadku e-recepty – w wybranych miastach, w chętnych placówkach.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 5 lipca 2018 r.
dodano: 2018-07-05 11:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.