.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Pensja minimalna wzrośnie w przyszłym roku o 120 zł

Dziennik Gazeta Prawna (2018-08-06), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

2200 zł ma wynosić od 1 stycznia 2019 r. najniższe wynagrodzenie za pracę na etacie. Stawka godzinowa na umowie cywilnoprawnej wzrośnie do 14,50 zł – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Takie kwoty znalazły się w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2019 r. Rząd proponuje podwyższenie najniższej płacy z 2100 zł do 2200 zł, co oznacza wzrost o 5,7 proc. w porównaniu z 2018 r. W relacji do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia będzie to stanowić w przyszłym roku jego 46,6 proc. Stawka godzinowa dla niepracujących na podstawie umowy o pracę wzrośnie z 13,40 zł do 14,50 zł.

Zgodnie z procedurą uzgadniania wysokości minimalnego wynagrodzenia kwoty te zostały przedstawione w czerwcu członkom Rady Dialogu Społecznego. Do porozumienia nie doszło, bo związki zawodowe chciały większej podwyżki, na co nie było zgody rządu. W efekcie to Rada Ministrów musi określić wysokość minimalnej pensji oraz stawki godzinowej w rozporządzeniu, przy czym nie może to być mniej niż kwota przedstawiona do negocjacji w RDS. Ogłoszenie kwot powinno nastąpić w Dzienniku Ustaw nie później niż 15 września.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 6 sierpnia 2018 r.
dodano: 2018-08-06 11:31Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.