.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kampania społeczna Taki Jak Ja

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (2018-08-06), autor: Nieznany, oprac.: GR

Niepełnosprawność nie powinna wpływać na postrzeganie drugiej osoby i jej udziału w życiu społecznym. Bardzo często brak wiedzy o niepełnosprawności stanowi dużą barierę związaną z decyzją pracodawcy o zatrudnieniu osoby niepełnosprawnej – pisze Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
 
Chcemy to zmienić, propagując wiedzę na temat zatrudniania i zarządzania osobami z niepełnosprawnością. Naszym celem jest zachęcanie pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych i promowanie wiedzy o ich zdolnościach, znaczeniu oraz wkładzie w rynek pracy. 

Osoby z niepełnosprawnościami funkcjonują aktywnie, są często zdeterminowane i samodzielne, posiadają przyjaciół, są radośni, pełni marzeń i pasji i odwagi. Nadto są ambitni, lojalni i dbają o swoje miejsce pracy lub nauki, chcą się uczyć i rozwijać.

1 sierpnia Fundacja Pod Aniołem wraz z partnerami rozpoczęła kampanię społeczną TAKI JAK JA pod hasłem „Szukasz pracowników? Poznaj korzyści zatrudniania osób z niepełnosprawnością, wejdź na www.takijakja.pl i weź udział w spotkaniach”. Fundacja Pod Aniołem wspólnie z Związkiem Liderów Sektora Usług Biznesowych ABSL, Związkiem Pracodawców Pomorza Zachodniego, Północną Izbą Gospodarczą i Siecią Zachodniopomorską Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, w najbliższych miesiącach (sierpień - listopad) organizować będzie w różnych miejscach Szczecina, Koszalina i Świnoujścia spotkania dla pracodawców.

Podczas spotkań będzie można uzyskać informacje na temat korzyści i specyfiki zatrudniania osób niepełnosprawnych. Przybliżona zostanie wiedza na temat warunków zatrudniania, jak również profitów i refundacji przysługujących z tego tytułu. Bieżące informacje o spotkaniach dla pracodawców można znaleźć na stronie www.takijakja.pl oraz w mediach społecznościowych.

Więcej na: www.pfron.org.pl
dodano: 2018-08-10 10:57Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.