.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Spółki Skarbu Państwa inwestują w studentów

Dziennik Gazeta Prawna (2018-08-09), autor: Paulina Szewioła, oprac.: GR

Stypendium przeznaczone dla polskich żaków kształcących się na najlepszych zagranicznych szkołach wyższych ujętych w tzw. liście szanghajskiej, przewiduje program stypendialny, który tworzy pięć fundacji korporacyjnych spółek z udziałem Skarbu Państwa – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
To inicjatywa zbliżona do zawieszonego w 2016 r. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego programu „Studia dla wybitnych”. Jego zadaniem miało być ułatwienie niezwykle uzdolnionym studentom nauki na najlepszych zagranicznych uniwersytetach. Program miał trwać 10 lat i kosztować 336 mln zł.

Pomysł w nieco zmodyfikowanej wersji powraca za sprawą programu „Bona Fide”, w który zaangażowane są: Fundacja BGK im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Energa, Fundacja LOTOS, Fundacja Lotto oraz Fundacja „ORLEN – Dar serca”.

To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Jej celem jest stworzenie mecenatu nad rozwojem osób, które w przyszłości mają być liderami gospodarczymi naszego kraju.

Stypendium przeznaczone jest dla polskich studentów studiów II lub III stopnia, kształcących się na jednej z 50 zagranicznych szkół wyższych sklasyfikowanych w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata na kierunku: administracja publiczna, zarządzanie w sektorze publicznym, ekonomia, stosunki międzynarodowe, politologia, prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne lub im pokrewnych. Będą oni jednak musieli po zakończeniu nauki wrócić do Polski i podjąć pracę w spółkach z udziałem Skarbu Państwa lub administracji publicznej przez ustalony indywidualnie okres – nie krótszy niż 3 miesiące.

Maksymalna kwota stypendium wynosi 200 tys. zł. Może być ona przeznaczona jednak wyłącznie na pokrycie czesnego na zagranicznej uczelni.

W pierwszej edycji programu zaplanowane jest przyznanie maksymalnie 10 stypendiów.

Kwalifikacja do projektu jest dwuetapowa. W pierwszym kroku kandydaci muszą przesłać komplet dokumentów. Następnie osoby zakwalifikowane do drugiego etapu zostaną zaproszone na rozmowy indywidualne, w wyniku których wyłonieni zostaną stypendyści programu.

Inicjatywa startuje przed rozpoczęciem najbliższego roku akademickiego, a termin zakończenia naboru upływa 10 sierpnia br. W kolejnych latach planowana jest kontynuacja programu.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 9 sierpnia 2018 r.
dodano: 2018-08-10 11:01Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.