.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ponad połowa dzieci otrzymała już świadczenie 300+

Dziennik Gazeta Prawna (2018-09-11), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Gminy wypłaciły ponad 2,66 mln świadczeń z rządowego programu „Dobry start”. To oznacza, że środki na pokrycie wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego otrzymało 57,6 proc. wszystkich uczniów uprawnionych do tego wsparcia – donosi Dziennika Gazeta Prawna.
 
Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, według stanu na koniec sierpnia br., samorządy wypłaciły rodzinom łącznie prawie 800 mln zł. Wśród województw, które osiągnęły najwyższy wskaźnik wypłaconych świadczeń w stosunku do ogólnej liczby objętych wyprawką dzieci, są świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie oraz pomorskie. W nich pieniądze trafiły do odpowiednio 72,2 proc., 66,7 proc. oraz 65,8 proc. uczniów. Natomiast województwami z najniższymi odsetkami wypłat są na razie dolnośląskie – 42,5 proc., lubelskie – 47 proc. oraz kujawsko-pomorskie – 48,7 proc. Statystyki resortu pokazują, że 51,4 proc. wniosków o przyznanie świadczenia „Dobry start” wpłynęło do gmin w formie elektronicznej.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 11 września 2018 r.
dodano: 2018-09-12 10:53Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.