.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Posłowie ograniczą ryzyko korupcji w PIP

Dziennik Gazeta Prawna (2018-09-11), autor: Łukasz Guza, oprac.: GR

Inspektor pracy będzie musiał informować o tym, czy jego osoby bliskie prowadzą działalność gospodarczą zbieżną z przedmiotem kontroli prowadzonych w firmach – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Tak wynika z komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy. Na ostatnim wspólnym posiedzeniu przyjęły go połączone komisje ds. kontroli państwowej oraz polityki społecznej i rodziny (czeka na II czytanie).

Nowe przepisy zakładają, że inspektorzy pracy będą musieli składać pisemne oświadczenia o prowadzeniu lub nieprowadzeniu działalności przez ich osoby najbliższe w rozumieniu art. 115 par. 11 k.k., Chodzi zatem o małżonka, rodzica, dziecko, rodzeństwo, powinowatego w tej samej linii lub stopniu, osobę pozostającą w stosunku przysposobienia i jej małżonka oraz osobę pozostającą we wspólnym pożyciu. Każdy nowo zatrudniony inspektor będzie miał 30 dni na dopełnienie tego obowiązku (a już zatrudnieni w PIP – 30 dni od wejścia w życie nowelizacji). Nowe rozwiązanie ma ograniczyć ryzyko korupcji w PIP, w tym przede wszystkim przypadki, gdy prowadzący nadzór ma realizować kontrolę w firmie powiązanej biznesowo z członkiem jego rodziny. Posłowie jednogłośnie poparli projekt, ale wskazali wątpliwości co do szczegółowych rozwiązań.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 11 września 2018 r.
dodano: 2018-09-12 11:07Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.