.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Walka ze smogiem ruszy też na cyfrowym froncie

Dziennik Gazeta Prawna (2018-09-25), autor: Jakub Pawłowski, oprac.: GR

Najdalej za półtora roku ma zacząć w pełni działać centralny rejestr pieców i kotłów – zapowiada pełnomocnik premiera ds. czystego powietrza Piotr Woźny. Cel jest ambitny: w bazie danych miałyby się znaleźć informacje m.in. o tym, jak ocieplone są jednorodzinne budynki mieszkalne, których w Polsce jest ponad 5,5 mln – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Rejestr miałby pomóc monitorować postępy we wdrażaniu sztandarowego programu termomodernizacyjnego „Czyste powietrze”, który ruszył 19 września. Rządzący planują dzięki zebranym w nim funduszom (ponad 103 mld zł zaplanowane na 10 lat) ocieplenie od 3 do 4 mln domów, co ma bezpośrednio ograniczyć zużycie energii, a także wymienić urządzenia grzewcze.

Przygotowania do stworzenia bazy mają ruszyć w najbliższych dniach. Poza pomysłodawcą inicjatywy, czyli Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii współuczestniczyć w tym będzie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Baza nie jest jednak jedyną inwestycją, którą rządzący zamierzają zrealizować w najbliższych miesiącach. Chcą również przeprowadzić badania spirometryczne u 25 tys. osób mieszkających w dziewięciu gminach, gdzie przekroczone są normy zanieczyszczeń powietrza. Cyklicznie powtarzane miałyby pozwolić na prześledzenie wpływu smogu na płuca Polaków i porównać uzyskane dane na przestrzeni lat, już po wymianie źródeł ciepła na bardziej ekologiczne.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 25 września 2018 r.
dodano: 2018-09-26 11:18Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.