.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

ZUS ostrzega klientów przed oszustami

Dziennik Gazeta Prawna (2018-10-11), autor: Bożena Wiktorowska, oprac.: GR

ZUS nie wysyła do swoich klientów żadnych e-maili, tym bardziej informujących o zaległościach. I dlatego ostrzega przed zawirusowaną korespondencją od osób podszywających się pod zakład – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
− Ostrzegamy przed oszustami, którzy w ostatnich dniach zwiększyli swoją aktywność. Cały czas telefonują do nas klienci, informując o dziwnych e-mailach, w których jako nadawca figuruje właśnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W temacie wiadomości znajduje się fraza „Zaległe składki”. A w samej wiadomości jest prośba o potwierdzenie odebrania wiadomości – mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy zakładu.

Okazuje się, że w ten sposób oszuści chcą uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na komputerach klientów. ZUS ostrzega, aby w żadnym przypadku nie odpowiadać na takie wiadomości ani nie otwierać zawartych w tej korespondencji załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci.

Okazuje się, że stopka, poza prawidłowym adresem centrali ZUS, zawierała bowiem adres skrzynki e-mailowej oparty o domenę rządową, tj. „gov.pl”. Tymczasem autentyczna strona internetowa zakładu to www.zus.pl, a adresy e-mailowe pracowników ZUS nie funkcjonują w oparciu o domenę rządową.

W sytuacji, w której ktokolwiek z ubezpieczonych lub pracodawców ma wątpliwości co do nadawcy otrzymanej korespondencji, ZUS prosi o kontakt z najbliższą placówką zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 11 października 2018 r.
dodano: 2018-10-11 11:03Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.