.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Na waloryzacji zyskają najbiedniejsi emeryci

Dziennik Gazeta Prawna (2018-11-06), autor: Bożena Wiktorowska, oprac.: GR

Od 1 marca przyszłego roku osoby pobierające renty i emerytury mają zagwarantowane zwiększenie świadczenia o 70 zł. Taką zmianę zakłada projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, który został wpisany do harmonogramu prac rządu na ten rok – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Rząd proponuje jednorazową modyfikację obecnych zasad waloryzacji. Będzie ona polegała na podwyższeniu najniższej emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinnej oraz renty socjalnej z 1029,80 zł do 1100 zł. Najniższe renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrosną z 772,35 zł do 825 zł. W przypadku wszystkich innych świadczeń waloryzacja będzie przeprowadzona przy zastosowaniu ustawowego wskaźnika oraz przy zapewnieniu minimalnej gwarantowanej podwyżki świadczenia na poziomie 70 zł.

Proponowane rozwiązanie będzie zastosowane do emerytur i rent w systemie powszechnym, wypłacanych przez KRUS, służb mundurowych oraz zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, emerytur pomostowych i nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 6 listopada 2018 r.
dodano: 2018-11-06 10:48Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.