.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Na przenośny komputer też jest ulga rehabilitacyjna

Dziennik Gazeta Prawna (2018-12-04), autor: Magdalena Majkowska, oprac.: GR

Zakup laptopa ułatwiającego osobie niepełnosprawnej wykonywanie podstawowych czynności życiowych może być zaliczony do wydatków na cele rehabilitacyjne – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Pytanie zadał młody człowiek z orzeczonym na stałe znacznym stopniem niepełnosprawności. Schorzenia reumatoidalne i osteoporoza uniemożliwiają mu normalne funkcjonowanie, ma też wadę wzroku. Jest wykluczony z życia społecznego, a wykonywanie takich czynności jak zakupy, opłacanie rachunków na poczcie, wizyta w banku, czy urzędzie są dla niego ogromnym problemem ze względu na ograniczenia ruchowe i bolesność stawów. Sprawy te mógłby załatwiać przez internet, dlatego w codziennym funkcjonowaniu ma mu pomóc zakup laptopa. Podatnik wyjaśnił, że ma być wyposażony w m.in. programy dla osób niedowidzących czy dające możliwość zapisywania dyktowanego tekstu. Dla podatnika będzie to dużym ułatwieniem, gdyż nie ma możliwości uchwycenia długopisu i pisma ręcznego. Wskazywał też, że sprzęt ułatwiłby mu rehabilitację społeczną i komunikację z otoczeniem.

Argumenty te przekonały dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (interpretacja indywidualna z 22 listopada 2018 r., nr 0112-KDIL3-2.4011.419.2018.1.JK). Uznał, że laptop będzie w pełni zindywidualizowany do potrzeb niepełnosprawnego podatnika. Wydatek na taki komputer można więc zaliczyć do wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 3 ustawy o PIT – potwierdził dyrektor KIS.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 4 grudnia 2018 r.
dodano: 2018-12-05 11:36Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.