.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jest zamieszanie z CIT-8

Dziennik Gazeta Prawna (2019-03-14), autor: Agnieszka Pokojska, oprac.: GR

Podatnicy, którzy nie rozliczyli jeszcze podatku dochodowego od osób prawnych, mogą mieć problem. Gdy zostanie opublikowany nowy formularz deklaracji, będą musieli w mig dostosować swoje systemy księgowe do zmian – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Na złożenie rozliczenia zostały natomiast niespełna dwa tygodnie. Do tej pory nie została opublikowana nowelizacja rozporządzenia, która ma wprowadzić nowe wzory deklaracji dla podatników CIT. Wprawdzie na początku marca widniała już ona w wykazie aktów oczekujących na ogłoszenie, ale nagle została wycofana.

Problem nie dotyczy księgowych, którzy rozliczyli już ubiegły rok. Wprawdzie nowe druki mają być stosowane do przychodów (dochodów, strat) uzyskanych od 1 stycznia 2018 r., ale nie będzie to dotyczyć deklaracji złożonych przed dniem wejścia w życie nowelizacji.

Z projektu rozporządzenia wynika, że wejdzie ono w życie z dnia na dzień, tj. następnego dnia po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw. Może się więc zdarzyć, że księgowy, który przygotuje teraz deklarację CIT-8 na starym druku formularza, nie będzie mógł go kolejnego dnia wysłać, bo w tym czasie akurat zostanie opublikowany nowy wzór. Do tej zmiany – jak twierdzą eksperci – trzeba będzie dostosować systemy księgowe.

Ministerstwo Finansów zapewnia, że lada dzień przepisy zostaną opublikowane.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 14 marca 2019 r.
dodano: 2019-03-14 10:40Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.