.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

5 tys. podatników zapłaci później CIT

Dziennik Gazeta Prawna (2019-04-15), autor: Agnieszka Pokojska, oprac.: GR

Przedsiębiorcy, których rok podatkowy rozpoczął się w 2019 r., a skończy przed 1 lipca, będą mieli więcej czasu, bo do 31 października br. na złożenia deklaracji i zapłatę podatku – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Preferencja ma dotyczyć podatników CIT, którzy muszą wcześniej zakończyć rok podatkowy (tj. do końca czerwca). W takim przypadku mają oni obowiązek złożenia zeznania w terminie do końca trzeciego miesiąca po jego zakończeniu.

Może to być jednak niemożliwe – wskazało w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia Ministerstwo Finansów. Nowelizacje ustawy o CIT wprowadziły bowiem od 1 stycznia br. wiele zmian, które wymuszają opracowanie nowych wzorów formularzy zeznań.

Wprawdzie MF pracuje nad rozporządzeniem wprowadzającym nowe wzory, ale dopóki nie zostanie ono opublikowane w Dzienniku Ustaw, nie będzie można opracować i udostępnić wzorów dokumentów elektronicznych (w Centralnym Repozytorium Dokumentów Elektronicznych). Do tego czasu nie można też przygotować ich opisów systemowych wraz z regułami umożliwiającymi obsługę w systemie POLTAX.

Słowem, nowe wzory formularzy (w tym ich wersje elektroniczne) mogą nie zostać opracowane przed upływem terminu, w jakim powinny być złożone. Stąd projekt rozporządzenia, które wydłuży czas na to, jak i na wpłatę CIT.

Według szacunków resortu z przesunięcia będzie mogło skorzystać ok. 5 tys. podatników.

Minister już raz w tym roku przedłużył termin złożenia zeznania CIT-8 – również do końca października. Wtedy jednak chodziło o podatników osiągających dochody wolne od podatku (rozporządzenie z 21 marca 2019 r., Dz.U. poz. 549).

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 15 kwietnia 2019 r.
dodano: 2019-04-15 10:30Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.