.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Koszty szyldu też są limitowane

Dziennik Gazeta Prawna (2019-04-15), autor: Mariusz Szulc, oprac.: GR

Przedsiębiorca, który wynajmie tablicę informacyjną, nie odliczy całości wydatku, jeżeli koszty, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o CIT, przekroczą 3 mln zł rocznie – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa wynajęła szyld od podmiotu powiązanego. Sądziła, że nie mają tu znaczenia ograniczenia, o których mowa w art. 15e ust. 1 ustawy o CIT, bo jest w nim wprawdzie mowa o usługach reklamowych, ale – jak przekonywała – nie o usługach najmu.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej (interpretacja indywidualna z 5 kwietnia 2019 r., sygn. 0111-KDIB2-1.4010.31.2019.2.AT) był innego zdania. Porównał wynajem szyldów do zakupu usługi reklamowej. Odwołał się przy tym do wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE, np. w sprawach C-68-69/92. Trybunał stwierdził w nich, że reklamą jest wszelka działalność promocyjna, której celem jest informowanie odbiorców o istnieniu firmy i jakości oferowanych produktów lub usług w celu zwiększenia ich sprzedaży.

Chodzi więc także o wynajem szyldów, na których znajdzie się adres SKOK, jego logo i flaga. Dzięki temu odbiorca treści dowie się, że w określonym miejscu znajduje się podmiot o określonej renomie, świadczący określone usługi i na określonym poziomie – stwierdził dyrektor KIS.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 15 kwietnia 2019 r.
dodano: 2019-04-15 10:34Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.