.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Więcej pieniędzy do PPK

Dziennik Gazeta Prawna (2019-05-08), autor: Bożena Wiktorowska, oprac.: GR

Zniesienie limitu 30-krotności podstawy wpłat w pracowniczych planach kapitałowych przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PPK, który przyjął rząd. Na nowych rozwiązaniach skorzystają osoby na urlopach wychowawczych lub pobierające zasiłek macierzyński – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Rząd uznał, że konieczne jest rozszerzenie katalogu zatrudnionych właśnie o te nowe grupy. Dzięki temu przedsiębiorcy nie będą musieli zawierać dodatkowych umów o prowadzenie PPK w związku z powrotem do pracy osób przebywających na urlopach związanych z macierzyństwem. Zmiany zakładają także wprowadzenie możliwości informowania uczestników PPK przez zapewnienie im dostępu do systemu teleinformatycznego instytucji finansowej. A w przypadku gdy będzie to niemożliwe – przekazywanie takiej informacji w postaci papierowej. Jednocześnie w celu zapewnienia efektywności inwestycji wprowadzono dodatkowy warunek pobierania przez podmioty zarządzające PPK wynagrodzenia za osiągnięty wynik. Zarządzający będą osiągnąć stopę zwrotu na poziomie nie niższym niż 75 proc. najwyższych stóp zwrotu w ramach podobnych funduszy.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 8 maja 2019 r.
 
 
dodano: 2019-05-08 10:47Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.