.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

13. emerytura nie wpłynie na opłaty w zakładzie opiekuńczo-leczniczym

Dziennik Gazeta Prawna (2019-05-08), autor: Agata Szczepańska, oprac.: GR

Trzynastka nie wlicza się do dochodu, nie może być zatem brana pod uwagę przy ustalaniu opłat za pobyt w zakładzie opiekuńczo-leczniczym, pielęgnacyjno-opiekuńczym lub w zakładzie rehabilitacji leczniczej – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Kwoty jednorazowego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów uwzględnia się w kryterium dochodowym, o którym mowa m.in. w art. 8 ust. 3 ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1508 ze zm.). W konsekwencji nie może ono wpłynąć na podniesienie miesięcznej opłaty za pacjentów w placówkach leczniczych (pobyt np. w ZOL-u jest częściowo odpłatny i zależny od dochodu – zgodnie z art. 18 ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1510 ze zm.).

Świadczenie w wysokości 1100 zł brutto (ok. 888 zł netto) przysługuje m.in. osobom pobierającym emerytury i renty w systemie powszechnym, rolniczym, służb mundurowych, emerytury pomostowe, renty socjalne. W sumie dodatkowe pieniądze ma otrzymać ponad 9,8 mln osób (ok. 6,96 mln emerytów i 2,62 mln rencistów, w tym 282 tys. rencistów socjalnych). Do części z nich już one trafiły.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 8 maja 2019 r.
dodano: 2019-05-08 10:51Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.