.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

47,1 tys. świadczeń Mama 4+

Dziennik Gazeta Prawna (2019-06-06), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Od marca do końca maja wpłynęło do ZUS 54 tys. wniosków o przyznanie rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Tak wynika z najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podsumowujących trzy pierwsze miesiące funkcjonowania rządowego programu „Mama 4+”. Przewiduje on, że osoby, które wychowywały minimum czworo dzieci i z tego powodu musiały zrezygnować lub nie mogły podjąć zatrudnienia, mogą starać się o przyznanie specjalnego świadczenia w wysokości najniższej emerytury. Okazuje się, że do tej pory przyznanych zostało 47,1 tys. rodzicielskich świadczeń, z czego 17,1 tys. w pełnej kwocie, a 30 tys. w uzupełniającej – dotyczy to osób, które mają wprawdzie prawo do emerytury, ale w wysokości niższej od tej minimalnej.

Co do zasady rodzicielskie świadczenie przysługuje matkom, ale pod pewnymi warunkami może je uzyskać również ojciec dzieci. Dotychczas zostały one przyznane 93 mężczyznom. 1,9 tys. świadczeń jest wypłacanych osobom, które miały powyżej dziewięciorga dzieci.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 6 czerwca 2019 r.
dodano: 2019-06-06 10:23Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.