.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

PFRON przeznaczy 35 mln zł na projekt „Aktywni+”

Dziennik Gazeta Prawna (2019-06-06), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Nowe miejsca pracy dla osób z dysfunkcjami w dużych przedsiębiorstwach oraz instytucjach administracji publicznej przewidują trzy programy, które Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizuje w ramach nowego projektu „Aktywni+” – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Składają się na niego programy „Absolwent”, „Stabilne zatrudnienie” oraz „Praca- Integracja”. Pierwszy jest skierowany do szkół wyższych, a jego celem jest wsparcie niepełnosprawnych studentów na przedostatnim lub ostatnim semestrze nauki w zaplanowaniu i wdrożeniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej. Fundusz zamierza wydać na niego 13,2 mln zł. Drugi program o budżecie 14,1 mln zł ma służyć tworzeniu miejsc pracy w instytucjach publicznych oraz odbywaniu przez osoby niepełnosprawne staży w centralnych i terenowych organach administracji rządowej.

Natomiast założeniem trzeciego programu jest doprowadzenie do zatrudnienia osób z dysfunkcjami zdrowotnymi w dużych przedsiębiorstwach. Wybrana w konkursie organizacja pozarządowa otrzyma dofinansowanie na rekrutowanie, zatrudnienie oraz zapewnianie pomocy w jego utrzymaniu u pracodawcy, z którym PFRON zawrze porozumienie. Pieniądze będą mogły być też przeznaczone na niwelowanie barier uniemożliwiających podjęcie pracy, w tym np. zakup sprzętów, urządzeń technicznych czy zatrudnienie asystentów lub trenerów pracy. Do tej pory porozumienia zostały podpisane z Pocztą Polską, Grupą Enea i PKN Orlen.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 6 czerwca 2019 r.
dodano: 2019-06-06 10:27Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.