.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Firmy też zapłacą za spóźnioną rejestrację aut

Dziennik Gazeta Prawna (2019-07-01), autor: Piotr Szymaniak, oprac.: GR

Przedsiębiorcy, którzy nie zarejestrują na czas pojazdu, będą musieli zapłacić administracyjną karę pieniężną w wysokości 1 tys. zł – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Taka sankcja ma być wprowadzona do kodeksu drogowego nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Obecnie za niedopełnienie obowiązków administracyjnych grozi grzywna z art. 97 kodeksu wykroczeń (czyli do 3 tys. zł), jednak można ją stosować tylko do osób fizycznych. Nowe sankcje będą dotyczyć zarówno osób fizycznych, jak i prawnych, co zapewnić ma równość podmiotów wobec prawa.

Karę będzie musiał uiścić właściciel nowego, używanego czy sprowadzonego z zagranicy pojazdu, jeśli nie dokona obowiązków rejestracyjnych w ciągu 30 dni od dnia nabycia lub sprowadzenia.

Zmiana przepisów jest efektem zarzutów Komisji Europejskiej dotyczących uchybienia zobowiązaniom transpozycji dyrektywy w sprawie pojazdów wycofanych z eksploatacji. Komisja uznała, że Polska przez brak kar za naruszenia obowiązków zarejestrowania sprowadzanych pojazdów oraz niepoinformowania właściwego organu o nabyciu lub zbyciu pojazdu w terminie 30 dni naruszyła unijne przepisy.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 1 lipca 2019 r.
dodano: 2019-07-01 10:47Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.