.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Głos przedsiębiorcy nie trafi w próżnię

Dziennik Gazeta Prawna (2019-09-11), autor: Patryk Słowik, oprac.: GR

Za pośrednictwem formularza online Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły i inicjatywy legislacyjne – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Do tej pory zgłoszono 265 takich propozycji, z czego już 24 wdrożono w życie. Oficjalnie skonsultowano 49 pomysłów, a 10 z nich jest obecnie na etapie konsultacji międzyresortowych. Statystyki podał wczoraj rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, który – w ramach współpracy z Federacją Przedsiębiorców Polskich – zobowiązał się do wspierania zgłaszanych przez internetowy formularz pomysłów.

– Przedsiębiorcy w Polsce wiedzą najlepiej, które przepisy w największym stopniu ograniczają ich swobodę prowadzenia działalności gospodarczej lub stanowią zbędną biurokrację. Dlatego tak ważne jest, aby właściwe resorty wsłuchały się w ich głos i pomysły i uwzględniły te postulaty przy tworzeniu prawa – wskazał podczas spotkania z mediami Adam Abramowicz, rzecznik MSP.

Obecny na spotkaniu Krzysztof Tchórzewski, minister energii, wskazał, że dzięki uwagom przekazanym za pośrednictwem platformy udało się przygotować propozycję uproszczeń regulacyjnych dotyczących sprawozdawczości w zakresie rynku paliwowego. Ułatwiło to przedsiębiorcom realizację nałożonych na nich obowiązków, wpłynęło także na uszczelnienie systemu monitorowania tego rynku i jego usprawnienie.

Internetowa platforma jest dostępna pod adresem www.biznes.gov.pl/glos-przedsiebiorcy. Zgłaszane pomysły są oceniane przez internautów. Te z największym poparciem trafiają do właściwego w danej tematyce urzędu, który powinien przeanalizować, czy sugerowane zmiany są możliwe.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 11 września 2019 r.
dodano: 2019-09-11 10:42Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.