.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Przedsiębiorcy wystąpią o WIT tylko cyfrowo

Dziennik Gazeta Prawna (2019-09-11), autor: Agnieszka Pokojska, oprac.: GR

Od 1 października 2019 r. wnioski o wiążącą informację taryfową (WIT) będzie można składać tylko elektronicznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych – PUESC. Poinformowało o tym Ministerstwo Finansów w komunikacie na swojej stronie internetowej – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Resort podkreślił, że dokumenty złożone od tego dnia w formie papierowej nie zostaną przyjęte. Po 30 września br. korespondencja, począwszy od złożenia wniosku do wydania decyzji WIT, będzie prowadzona wyłącznie elektronicznie – wskazało ministerstwo.

Dodał, że warunkiem koniecznym do ubiegania się o WIT będzie założenie konta na portalu PUESC oraz uzyskanie uprawnienia „Obsługa Wiążącej Informacji Taryfowej”. Trzeba też będzie posiadać numer EORI (Economic Operators Registration and Identification).

Wszystkie informacje dotyczące rejestracji i uzyskania uprawnień do składania e-wniosków o WIT są dostępne na stronie PUESC (zakładka Katalog usług/ e-WIT).

Przypomnijmy, że WIT informuje, jak zaszeregować dany towar dla potrzeb poboru cła. Dlatego mogą o nią występować jedynie importerzy oraz eksporterzy.

WIT wydaje dyrektor Izby Celnej w Warszawie, a jej ważność upływa po sześciu latach (chyba że wcześniej zmieni się sposób zaklasyfikowania danego towaru).

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 11 września 2019 r.
dodano: 2019-09-11 10:51Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.