.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wzrośnie dotacja dla warsztatów i zakładów aktywności

Dziennik Gazeta Prawna (2019-10-02), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Dofinansowanie przysługujące w br. warsztatom terapii zajęciowej na jedną osobę z dysfunkcją zdrowotną wzrośnie od października o 300 zł, a zakładom aktywności zawodowej o 750 zł. Kolejna podwyżka wsparcia nastąpi od 2020 r. – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Zmianę dotacji dla WTZ i ZAZ przewiduje przyjęte w trybie obiegowym rozporządzenie Rady Ministrów z 27 września 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie algorytmu przekazywania środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) samorządom wojewódzkim i powiatowym. Warsztaty są jednostkami, których podstawowym zadaniem jest przygotowywanie osób z dysfunkcjami do podjęcia pracy. Natomiast zakłady są przedsiębiorstwami, które muszą osiągać 70-proc. wskaźnik zatrudnienia osoby z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Zarówno WTZ, jak i ZAZ są uprawnione do dofinansowania z pieniędzy PFRON w formie rocznej dotacji przekazywanej odpowiednio na jednego uczestnika zajęć oraz pracownika. W tym roku jest to 17 796 zł dla warsztatu oraz 22 tys. zł dla zakładu aktywności.

Nowelizacja rozporządzenia przewiduje zwiększenie wsparcia od października br. do 18 096 zł w przypadku WTZ oraz 22 750 zł dla ZAZ. Jednocześnie nowe przepisy zakładają podwyżkę dotacji w kolejnych latach. Przy czym o ile w stosunku do zakładów przewidziany jest pojedynczy wzrost dofinansowania – 25 tys. zł w 2020 r. oraz w następnych latach, o tyle kwota dla warsztatów będzie podnoszona stopniowo. I tak w przyszłym roku ma ona wynosić 20 496 zł, w 2021 r. będzie to 21 696 zł, a w 2020 r. oraz kolejnych latach – 22 896 zł.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 2 października 2019 r.
dodano: 2019-10-03 10:35Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.