.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

ZUS ułatwia życie firmom

Dziennik Gazeta Prawna (2020-06-04), autor: Paulina Szewioła, oprac.: GR

Organ rentowy udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nowe narzędzie, dzięki któremu przedsiębiorcy, którzy złożyli wniosek o zwolnienie ze składek, mogą sprawdzić jego status – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
ZUS wprowadził dodatkowe ułatwienia dla wnioskodawców. Na PUE ZUS można już sprawdzić status wniosku o zwolnienie ze składek. To o tyle istotne, że organ nie wydaje w tej sprawie decyzji (chyba że jest odmowna). Mimo to przedsiębiorcy regularnie dopytywali o los swoich podań. ZUS zdecydował się więc wprowadzić odpowiednie rozwiązania techniczne. 
 
W pierwszej kolejności należy zalogować się na profil na PUE ZUS, wybrać zakładkę „Płatnik”, a następnie wejść w „Dokumenty i wiadomości – Tarcza Antykryzysowa Wnioski”. W ten sposób znajdziemy się na stronie, na której widoczne są złożone przez płatnika podania i ich status. Nawet te, odnośnie do których przedsiębiorca nie otrzymał jeszcze żadnych informacji w skrzynce odbiorczej na PUE. 
 
O zwolnienie ze składek (od 1 marca do 31 maja 2020 r.) mogą ubiegać się osoby, które prowadziły pozarolniczą działalność przed 1 kwietnia 2020 r., opłacają składki na własne ubezpieczenie i mieszczą się w limicie przychodów 15 681 zł (chyba że ich dochód z tej działalności, uzyskany w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek o zwolnienie, nie był wyższy niż 7 tys. zł), oraz płatnicy składek zgłaszający do ubezpieczeń społecznych mniej niż 10 ubezpieczonych. O ulgę mogą wnioskować też płatnicy, których załoga liczy od 10 do 49 ubezpieczonych. Mogą oni skorzystać z 50-proc.zwolnienia. 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 4 czerwca 2020 r. 
dodano: 2020-06-04 10:22Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.