.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wsparcie dla bezrobotnych 50+ pomaga pracodawcom

Dziennik Gazeta Prawna (2020-06-25), autor: Oskar Sobolewski, oprac.: GR

Wiele firm szuka rozwiązań, dzięki którym mogłyby uzyskać wsparcie finansowe i stworzyć nowe miejsca pracy – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
 
Firmy – szczególnie te, które z powodu epidemii były zmuszone zwolnić część załogi, a teraz zdecydują się na tworzenie nowych miejsc pracy – mogą skorzystać ze środków przygotowanych na wsparcie bezrobotnych w wieku 50+. Pracodawcy, którzy zatrudnią takie osoby, mogą liczyć na dofinansowanie ich wynagrodzenia. Ponieważ dopłata nie może być wyższa niż 50 proc. minimalnego wynagrodzenia, w tym roku pomoc nie przekroczy 1300 zł. Jej wysokość jest jednak wprost zawieszona na minimalnym wynagrodzeniu, co oznacza, że wraz z jego wzrostem w kolejnych latach dopłata również będzie rosła. 
 
Dofinansowanie wynagrodzenia przysługuje przez 12 miesięcy w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 50 lat, a nie ukończył 60. roku życia, lub przez 24 miesiące w przypadku zatrudnienia bezrobotnego, który ukończył 60 lat. Obowiązkiem pracodawcy, który zdecyduje się zatrudnić osobę bezrobotną, będzie utrzymanie utworzonego dla niego miejsca pracy przez wskazany okres plus dodatkowe sześć miesięcy w przypadku osób 50+ i dodatkowe 12 miesięcy w przypadku osób 60+. 
 
Jeżeli pracodawca nie utrzyma miejsca pracy przez wskazany powyżej czas (6 lub 12 miesięcy), będzie musiał zwrócić (wraz z odsetkami) pieniądze, które otrzymał w ramach dofinansowania. Jeśli natomiast utrzyma zatrudnienie przez co najmniej połowę wymaganego okresu (tj. co najmniej trzy miesiące w pierwszym przypadku albo co najmniej sześć miesięcy w drugim przypadku), będzie zobowiązany do zwrotu tylko 50 proc. środków. 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 25 czerwca 2020 r. 
dodano: 2020-06-25 10:25Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.