.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Do lekarza z informacją o dodatku solidarnościowym

Dziennik Gazeta Prawna (2020-07-28), autor: Anna Redkiewicz, oprac.: GR

W systemie NFZ nie ma aktualnych informacji o dodatkach solidarnościowych, więc aby skorzystać ze świadczeń zdrowotnych, trzeba potwierdzić swoje prawo do tego wsparcia – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Osobom, które otrzymują dodatek solidarnościowy, przysługuje prawo do świadczeń zdrowotnych – podobnie jak zarejestrowanym jako bezrobotne. Jak informuje NFZ, osoby te, wybierając się do lekarza czy placówki medycznej, powinny zabrać ze sobą informację z ZUS o przyznaniu im prawa do dodatku solidarnościowego. W ten sposób potwierdzą, że obejmuje je ubezpieczenie zdrowotne w czasie, gdy otrzymują dodatek solidarnościowy. Tej informacji nie ma w systemie NFZ, ZUS ma bowiem czas do końca roku na zgłoszenie tych osób do ubezpieczenia. Informację o dodatku należy wydrukować ze swojego konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
 
Z leczenia opłacanego przez NFZ mogą również skorzystać członkowie rodzin osób pobierających dodatek solidarnościowy. Są nimi: małżonek, dzieci, wstępni (czyli np. rodzice lub dziadkowie), którzy pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym. Również oni prawo do leczenia będą musieli potwierdzić wydrukowaną informacją z ZUS oraz oświadczeniem, że osoba uprawniona do tego wsparcia jest członkiem ich rodziny.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 28 lipca 2020 r. 
dodano: 2020-07-28 10:36Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.