.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Odzyskanie nadpłaconych składek niepewne

Dziennik Gazeta Prawna (2020-08-06), autor: Paulina Szewioła, oprac.: GR

Poprawkę, która miała zapewnić pełne zwolnienie ze składek płatników, którym ZUS wcześniej zaliczył nadpłaty na poczet bieżących należności, kwestionuje Biuro Legislacyjne Senatu – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Zmiana znalazła się w ustawie o zmianie ustawy o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług oraz niektórych innych ustaw, którą zajmują się obecnie senatorowie.
 
Korzystnie reguluje ona sytuację płatników ubiegających się o zwolnienie ze składek za trzy miesiące i mających jednocześnie nadpłacone należności do ZUS. U jednych nadpłaty wynikały z obawy, że ich wnioski o pomoc z tarczy nie zostaną pozytywnie rozpatrzone i opłacili składki za miesiące objęte zwolnieniem, inni z kolei woleli trzymać nadpłatę na koncie w obawie, by nie popaść w zaległość wobec ZUS. Organ rentowy zaliczył im nadpłaty na poczet składek bieżących, czyli kwietniowych (lub majowych), a zwolnienie zastosował tylko do różnicy.
 
Poprawka, która znalazła się w procedowanej obecnie ustawie o delegowaniu pracowników, ma to zmienić i umożliwić uzyskanie zwolnienia ze składek za marzec, kwiecień i maj br. także wówczas, gdy rozliczona została na ich poczet nadpłata. Ma objąć płatników, którzy złożyli wnioski o zwolnienie do 30 czerwca 2020 r.. Jednak uwagi do tej wrzutki legislacyjnej ma Biuro Legislacyjne Senatu. 
 
Decyzję w tej sprawie podejmie Senat na posiedzeniu plenarnym, ale ewentualne zmiany i tak muszą być zaakceptowane przez Sejm. 

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 6 sierpnia 2020 r. 
dodano: 2020-08-07 10:40Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.