.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ukraina chce przyciągnąć Polaków zerową stawką podatku

Dziennik Gazeta Prawna (2020-08-27), autor: Mariusz Szulc, oprac.: GR

Ukraiński rząd zaproponował, aby polskie firmy i ich przedstawicielstwa mogły korzystać z 0 proc. stawki tamtejszego podatku od towarów i usług przy dostawie towarów i świadczeniu usług niezbędnych do realizacji niektórych inwestycji w zachodniej części kraju – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Chodzi o kontrakty na wyposażenie państwowej straży granicznej, budowę międzynarodowych drogowych przejść granicznych oraz przebudowę i remont dróg w zachodniej Ukrainie. Nowa preferencja ma być czasowa i obowiązywać wyłącznie w okresie realizacji polsko-ukraińskiej umowy o udzieleniu kredytu w ramach pomocy wiązanej (M.P. z 2016 r. poz. 716). Postanowienia tej umowy mają na Ukrainie pierwszeństwo przed tamtejszymi przepisami. 
 
Ukraiński rząd mimo to zaproponował nowelizację tamtejszych przepisów, aby – jak uzasadnia – zintensyfikować współpracę między oboma krajami oraz przede wszystkim odblokować realizację inwestycji przez polskie firmy. Przypomnijmy, że polsko-ukraińska umowa wiązała się z przyznaniem wschodniemu sąsiadowi kredytu w wysokości 100 mln euro, który miał zostać przeznaczony właśnie na realizację projektów infrastrukturalnych w zachodniej części kraju.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 27 sierpnia 2020 r. 
dodano: 2020-08-27 10:24Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.