.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Pracownicy warsztatów chcą szybszych szczepień

Dziennik Gazeta Prawna (2021-01-21), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Ogólnopolskie Forum WTZ apeluje do rządu, aby osoby w nich zatrudnione mogły skorzystać z możliwości szczepień przeciwko koronawirusowi na tym samym etapie co pracownicy jednostek pomocy społecznej – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Rozporządzenie Rady Ministrów z 14 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 91) przewiduje, że w etapie 0 na szczepienie mogą zgłosić się m.in. osoby zatrudnione w instytucjach pomocy społecznej w rozumieniu art. 6 pkt 5 ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1876). Wśród nich są pracownicy ośrodków pomocy społecznej oraz ośrodków wsparcia, takich jak środowiskowe domy samopomocy. Co istotne, zarówno ŚDS, jak i WTZ pełnią podobną funkcję, bo z ich zajęć mogą korzystać osoby niepełnosprawne. Problem w tym, że WTZ są placówkami podlegającymi pod ustawę o rehabilitacji, dlatego ich pracownicy nie będą mogli skorzystać z możliwości wakcynacji chroniącej przed COVID-19.
 
Przyznanie pracownikom WTZ dostępu do szczepień w etapie 0 lub 1 jest o tyle ważne, że mimo utrzymywania przez rząd obostrzeń kolejni wojewodowie wydają decyzje, które przywracają działalność warsztatów w trybie stacjonarnym. Byłyby one bezpieczniejsze dla pracowników oraz niepełnosprawnych uczestników terapii, gdyby szczepienia w tej grupie osób mogły ruszyć szybciej niż w etapie III.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 21 stycznia 2021 r. 
dodano: 2021-01-26 10:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.