.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Reforma OFE coraz bliżej

Dziennik Gazeta Prawna (2021-02-17), autor: Paulina Szewioła, oprac.: GR

Rząd chce, aby ustawa likwidująca otwarte fundusze emerytalne weszła w życie 1 czerwca 2021 r. – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Do zmian pierwotnie miało dojść w połowie 2020 r. Ustawa została nawet przyjęta przez Sejm. Senat w połowie marca opowiedział się jednak za jej odrzuceniem, argumentując, że nie zdoła ona wzmocnić ani systemu emerytalnego, ani polskiego rynku kapitałowego, tym bardziej że sytuacja na rynkach i na giełdzie wygląda zupełnie inaczej niż na początku prac.
 
Na tym etapie proces legislacyjny stanął w miejscu. Teraz rząd wychodzi z kolejną, zbieżną z poprzednim projektem, inicjatywą w tym zakresie.
 
Zakłada ona przebudowę obecnego modelu funkcjonowania otwartych funduszy emerytalnych. W konsekwencji przestaną one funkcjonować w dotychczasowej formule, a każdy ich uczestnik będzie miał do wyboru dwa warianty. Opcją domyślną ma być przeniesienie środków z OFE na indywidualne konto emerytalne (IKE+), wówczas pobrana zostanie 15 proc. opłata przekształceniowa, nazywana także podatkiem Morawieckiego.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 17 lutego 2021 r. 
dodano: 2021-02-17 10:12Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.