.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowy wzór wniosku o rekompensatę

Dziennik Gazeta Prawna (2021-02-23), autor: Michalina Topolewska, oprac.: GR

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wprowadził zmiany w formularzu, na którym zakłady aktywności zawodowej mogą ubiegać się o rekompensaty poniesionych kosztów płacy za pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
 
Jego modyfikacja była potrzebna z uwagi na wejście w życie zmian w zasadach korzystania z rekompensat, które są określone w art. 15a ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1842 ze zm.), czyli tzw. specustawy covidowej. Do tych najważniejszych należy możliwość uzyskania rekompensaty do całości kosztów płacy, a nie tylko samego wynagrodzenia niepełnosprawnego pracownika, wydłużenie terminu na złożenie wniosku oraz doprecyzowanie sposobu obliczania liczby dni przestoju w danym miesiącu oraz spadku przychodów z prowadzonej działalności. Sam wniosek składa się z dwóch części: A i B. Tę drugą stanowi tabela, w której ZAZ musi podać dane o poniesionych kosztach płacy za miesiąc, który ma objąć wypłata rekompensaty, a także jej wysokość.
 
Natomiast w zależności od tego, którą ze wskazanych w przepisach metod wyliczania spadku przychodów ZAZ wybierze, powinien dołączyć do wniosku jedno z trzech oświadczeń (ich wzory też zostały przez PFRON opracowane). Są to oświadczenia: o liczbie dni przestoju w miesiącu objętym wnioskiem w stosunku do liczby dni tego miesiąca, o spadku przychodu w miesiącu, którego dotyczy wniosek w porównaniu do analogicznego miesiąca 2019 r., albo o spadku przychodu z danego miesiąca względem średniomiesięcznego przychodu z IV kw. 2019 r.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 23 lutego 2021 r. 
dodano: 2021-02-23 10:26Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry G.R.


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.