W bazie wiedzy znajduje się  3900  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Do okresu pracy w szczególnych warunkach nie wlicza się wychowawczego

Rzeczpospolita (2009-08-26), autor: Jadwiga Sztabińska, oprac.: Grzegorz Rodziewicz

Czy jest podstawa prawna niezaliczania urlopu wychowawczego sprzed 1990 r. do czasu pracy w szczególnych warunkach? Jak należy interpretować pojęcie „zatrudnienie w szczególnych warunkach” użyte w art. 184 ust. 1 pkt. 1 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z FUS?

Urlopu wychowawczego nie zalicza się do okresu pracy w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze bowiem jest to okres, w którym pracownik nie wykonuje pracy.

Stosownie do przepisów art. 32 ust. A ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z FUS wiek emerytalny, rodzaje prac lub stanowisk oraz warunki, na podstawie których przysługuje prawo do emerytury z tytułu pracy w szczególnych warunkach lub szczególnym charakterze określonej w tym przepisie, ustala się na podstawie przepisów dotychczasowych, tj. rozporządzenia Rady Ministrów z 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub szczególnym charakterze.

Więcej w Gazecie Prawnej z 26 sierpnia 2009 r.


dodano: 2009-08-27 09:14







Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
NASI PARTNERZY
popon       gazetapodatkowa       payu       elsa       isource       sygnity       press       beyond       thawte
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.