Jak zatrudnić niepełnosprawnego…

Gazeta Wyborcza , autor: Jc , oprac.: GR

kwi 16, 2007

Jesteś pracodawcą i chciałbyś zatrudnić niepełnosprawnego, ale nie wiesz, jakich formalności powinieneś dopełnić Boisz się, że coś zrobisz źle, bo ustawa o rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych zmieniała się kilkadziesiąt razy i się pogubiłeś.

W zeszłym tygodniu w ramach kampanii Sprawni w pracy" uruchomiono specjalną infolinię dla niepełnosprawnych pracowników i ich pracodawców. Dzwoniąc pod numer 0 801801015, można dowiedzieć się o korzyściach płynących z zatrudniania osób niepełnosprawnych, szczególnych uprawnieniach niepełnosprawnych pracowników oraz obowiązkach, jakie mają wobec nich pracodawcy.

Ponadto infolinia będzie współpracowała w zakresie pośrednictwa pracy z czterema Centrami Integracji w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze oraz Gdyni. Infolinia będzie działać od poniedziałku do piątku w godz. 7-22, a całkowity koszt połączenia wyniesie 0,40 zl brutto. Osoby niesłyszące, niedosłyszące, z zaburzeniami mowy oraz nieme będą mogły kontaktować się z pracownikami infolinii drogą mailową, pisząc na adres: infolinia@integracja.org.

Więcej Gazeta Wyborcza.