Ogłoszenie PFRON

Grzegorz Rodziewicz , oprac.: GR

lip 26, 2024

Ogłoszenie o drugim naborze wniosków w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprasza organizacje pozarządowe w rozumieniu artykułu 3 ustęp 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, które:

  1. prowadzą placówkę służącą rehabilitacji społecznej lub zawodowej i posiadają prawo do dysponowania nieruchomością, w której prowadzona będzie placówka w okresie trwałości projektu (10 lat);
  2. realizują działania z zakresu rehabilitacji społecznej lub zawodowej w placówce co najmniej 5 lat, licząc wstecz od dnia złożenia wniosku;
  3. od 2021 roku spełniają definicję podmiotu publicznego, o którym mowa w artykule 3 punkt 3 ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami;
  4. zadeklarują posiadanie środków finansowych, które mogą zostać przeznaczone na co najmniej 20% wkładu własnego wraz ze wskazaniem źródła ich pochodzenia.

Nabór będzie przeprowadzony na podstawie z ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
oraz zgodnie z Programem oraz Procedurą programu Dostępna przestrzeń publiczna.

Termin i forma składania wniosków:

  1. Wniosek można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej poprzez udostępniony przez PFRON system – Generator Wniosków, dostępny pod adresem dpp.pfron.org.pl.
  2. Termin składania i rejestracji wniosków rozpoczyna się w dniu 29 lipca 2024 roku o godz. 08:00, a kończy dnia 16 września 2024 roku o godz. 15:00.
  3. Za datę wpływu uznaje się datę złożenia wersji elektronicznej wniosku w Generatorze Wniosków.
  4. Wnioski złożone w inny sposób niż za pośrednictwem Generatora Wniosków lub wnioski złożone po upływie terminu, nie będą podlegały ocenie i zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Kwota dofinansowania i wkład własny:

  1. Maksymalna wysokość kwoty dofinansowania nie może być wyższa niż 550 000,00 zł.
  2. Dofinansowanie wynosi maksymalnie do 80% kosztów kwalifikowalnych.
  3. Beneficjent zobowiązany jest wnieść wkład własny w formie pieniężnej, stanowiący co najmniej 20% wartości kosztów kwalifikowalnych.
  4. Koszty poniesione przed podpisaniem umowy nie podlegają dofinansowaniu. Nie mogą również stanowić wkładu własnego.
  5. Kwalifikowalne są wyłącznie koszty poniesione po zawarciu umowy oraz w okresie realizacji projektu.

Więcej na: www.pfron.org.pl

PFRON (25-07-2024), autor: Departament ds. Polityki Regionalnej, oprac.: GR