Wymarzona szansa na etat

Gazeta Wyborcza , autor: . Kaf , oprac.: GR

maj 17, 2007

Szukasz pracy. Wybierz się w czwartek do Gdyni Redlowa na Wiosenne Targi Pracy. Przygotowano ponad 7,5 tysiąca ofert zatrudnienia.

Już jutro w hali Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (Redlowo, ul. Olimpijska 5/9) od godz. 10 do 14 potrwają Wiosenne Targi Pracy. W imprezie zapowiedziało udział 136 wystawców (w rym 26 agencji zatrudnienia), którzy zaoferują 7660 wolnych miejsc pracy. Ponad polowa z nich to propozycje pracy w krąju, 3 tys. miejsc czeka na Polaków za granicą.

– Najwięcej wolnych miejsc oferuje przemysł stoczniowy, budownictwo i handel – mówi Ewa Andziulewicz z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni.

– Będą również oferty skierowane do kierowców, mechaników i informatyków. Przygotowaliśmy miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych, mamy oferty zajęć sezonowych w kraju i za granicą.

Podczas targów odbędą się także bezpłatne szkolenia na temat skutecznych metod poszukiwania zatrudnienia, np. przez internet.

Według najnowszych danych stopa bezrobocia w Gdyni wynosi 5,4proc. (bez pracy pozostaje 5633 gdynian). W naszym województwie bezrobocie sięga 14,9 proc, w skali kraju 14,4 proc.

Więcej Gazeta Wyborcza.