Godność niepełnosprawnych…

NOWINY , autor: . Irs , oprac.: GR

maj 18, 2007

Już po raz dziewiąty w Żorach odbył się Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym roku pod hasłem: Mówią, że ludzie są równi, to dlaczego niepełnosprawni ich dzielą ".

Uroczystości rozpoczęła msza w kościele pw. św. Stanisława Następnie barwny korowód z udziałem podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej, ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjno-wychowawczego oraz zespołu szkół specjalnych przeszedł na rynek. Tam niepełnosprawni zaprezentowali swoje liczne talenty we wspólnym spektaklu aktorsko-muzycznym. Dzieci śpiewały i grały na instrumentach.

Nie zabrakło prezentacji plastycznych. Wychowankowie WTZ pokazali prace, które wykonali na zajęciach. Zwiedzający podziwiali wyroby z drewna i ceramikę, wytworzone rękami niepełnosprawnych. Podopieczni OREW-u tradycyjnie wystawili swoje Obrazy na murze".

Na rynku nie zabrakło dodatkowych atrakcji Żorzanie obejrzeli pokaz grupy antyterrorystycznej. Prawdziwym hitem było spotkanie z Grzegorzem Szymańskim, zawodnikiem znakomitej drużyny siatkarskiej Jastrzębski Węgiel, a równocześnie reprezentacji Polski, która jest aktualnym wicemistrzem świata W trakcie imprezy sędziował finałowe spotkanie drużyn złożonych z niepełnosprawnej młodzieży.

Więcej Nowiny Rybnickie.