Pracodawcy otrzymają wyższe dofinansowania dopiero od września

Dziennik Gazeta Prawna (2012-06-20), autor: Michalina Topolewska , oprac.: GR

cze 20, 2012

Nie od drugiego, ale od ostatniego kwartału tego roku zostanie odmrożona podstawa dopłat do pensji wypłacanych firmom przez PFRON – informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Taką poprawkę do jednej z najważniejszych zmian zawartych w poselskim projekcie nowelizacji ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tj. Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 z późn. zm.) wprowadziła sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny. Na ostatnim posiedzeniu zajmowała się ona sprawozdaniem stałej podkomisji ds. osób niepełnosprawnych w sprawie tego projektu. Ten pierwotnie przewidywał bowiem, że podwyższenie podstawy dofinansowań z kwoty 1276 zł do 1386 zł, czyli minimalnej pensji obowiązującej w ubiegłym roku, nastąpi od 1 kwietnia.
Posłowie zaproponowali jednak przesunięcie terminu.

– Poprawka ta spowodowana jest koniecznością zmiany planu finansowego PFRON i przystosowania systemu obsługi dofinansowań i refundacji – tłumaczył poseł PO Marek Plura, sprawozdawca projektu.
Dodał, że taki termin wejścia w życie wyższych dopłat, czyli 1 września, wynika też z przebiegu procesu legislacyjnego, w tym z tego, że następne posiedzenie Senatu odbędzie się dopiero w połowie lipca.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 18 czerwca 2012 r.