Wsparcie dla osób niepełnosprawnych…

Dziennik Łódzki , autor: N , oprac.: GR

maj 29, 2007

Nawet 5 tysięcy osób niepełnosprawnych ma szansą na poprawą swojej sytuacji na rynku pracy
– uważa Paweł Kozłowski, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. Wystarczy, że zgłoszą się do udziału w rozpoczynającym się 8 czerwca br. projekcie Gotowi do pracy – wsparcie osób niepełnosprawnych w podejmowaniu zatrudnienia".

Projekt – dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) -przeznaczony jest dla osób z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Oferuje niepełnosprawnym wyjazdowe warsztaty psychologiczne z zakresu m.in. techniki autoprezentacji i sztuki rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Uczestnicy będą mogli także korzystać z indywidualnego doradztwa prowadzonego przez prawników, rehabilitantów oraz lekarzy. Dla 250 absolwentów zajęć warsztatowych przewidziano staże zawodowe.

Udział osób niepełnosprawnych w projekcie jest bezpłatny. Pokryte zostaną także wydatki na noclegi, wyżywienie oraz transport na miejsce realizacji warsztatów. W przypadkach uzasadnionych stanem zdrowia, uczestnicy warsztatów będą mogli korzystać z towarzystwa i pomocy opiekunów.

Wwoj. łódzkim warsztaty organizowane będą od 8 czerwca do 1 lipca 2007 r. Więcej informacji o projekcie oraz warunkach uczestnictwa – na stronie www.gotowidopracy.info. Nr infolinii projektu: 0-801-700-705:

Więcej Dziennik Łódzki.