Szansa na aktywność niepełnosprawnych…

MIASTO , autor: . Ejm , oprac.: GR

maj 29, 2007


Szansa na aktywność niepełnosprawnych

PRACA. Grupa 40 niepełnosprawnych ruchowo z terenu województwa zachodniopomorskiego i Piły zacznie wkrótce pracę w telechatce przy pi. Wolności 2-3. Dziś o godz. 11. nastąpi jej otwarcie. Projekt Telepraca szansą na zwalczanie nierówności i dyskryminacji na rynku pracy" realizuje Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa. Telechatka to pracownia komputerowa, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Daje ona szanse na aktywizację zawodową takich osób. Mogą oni pracować na odległość, przez internet. Realizowany projekt zakłada utworzenie w województwie zachodniopomorskim jednego telecentrum – w Szczecinie i sześciu telechatek – w Koszalinie, Kołobrzegu, Pile, Gryficach, Stargardzie Szczecińskim oraz Szczecinku.

Celem projektu jest wprowadzenie modelu pracy elastycznej, wykonywanej poza siedzibą firmy. Skierowany jest z jednej strony do osób niepełnosprawnych ruchowo, potencjalnych pracowników, z drugiej do sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Do tej pory zgłosiło się 10 firm, które chcą zatrudnić osoby niepełnosprawne. '

Po otwarciu placówki odbędzie się pokazowe szkolenie dla przyszłych pracowników pt. Wizerunek autoprezentacyjny w środowisku zawodowym i pozazawodowym". Poprowadzi je doradca zawodowy Berenika Gocłowska.

Więcej Miasto.