Wynagrodzenie za grudzień na konto niepełnosprawnego pracownika

Dziennik Gazeta Prawna (2012-12-03), autor: Michalina Topolewska , oprac.: GR

gru 3, 2012

Wynagrodzenie za grudzień będzie pierwszą pensją, którą firma musi przekazać na konto niepełnosprawnego pracownika, aby otrzymać na niego dofinansowanie – przypomina Dziennik Gazeta Prawna.

Taki wymóg, który zacznie obowiązywać od przyszłego miesiąca, wprowadzony został w wyniku ostatniej nowelizacji ustawy z 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tj. Dz.U. z 2011 r. nr 127, poz. 721 z późn. zm. ) . Jego celem jest zapobieganie przypadkom fikcyjnego pobierania przez pracodawców dofinansowań do pensji osób niepełnosprawnych, które mimo formalnego zatrudnienia w rzeczywistości nie wykonują u nich żadnej pracy.

Aby tak nie było, uzyskanie dopłaty z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będzie uzależnione do tego, czy wynagrodzenie pracownika zostało przekazane na konto bankowe, rachunek w spółdzielczej kasie oszczędnościowo- kredytowej lub na adres zamieszkania zatrudnionego.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 26 listopada 2012 r.