W połowie 2014 r., a nie od jego początku, ma wejść w życie nowe rozporządzenie Komisji Europejskiej regulujące zasady udzielania pomocy publicznej – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
Taką informację uzyskał Jarosław Duda, wiceminister pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, podczas spotkania z Małgorzatą Kozak, wiceprezes Urzędu Konkurencji i Konsumenta. Przesunięcie terminu dotyczy projektu nowych unijnych przepisów w sprawie wyłączeń blokowych i zawartych w nim limitów pomocy publicznej, które mają przysługiwać przedsiębiorcom. Komisja chce bowiem, aby na jeden program pomocowy nie można było w ciągu roku przeznaczać więcej niż 0,1 proc. PKB danego państwa lub równowartości 100 mln euro.
Początkowo nowe rozporządzenie miało zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2014 r., ale okazało się, że KE zamierza wydłużyć nad nim prace o pół roku. To by oznaczało, że zmiana prawa nastąpi 1 lipca przyszłego roku.
Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej z 24 czerwca 2013 r.